Bagātības mantošana ir laime vai lāsts?

Mēs visi vēlamies būt bagāti. Tas nav noslēpums un tas nav nekas neparasts. Tā ir vienkārši cilvēka daba. Pasaulē, kurā nauda nosaka ļoti daudz, mēs visi vēlamies, lai mums tās būtu pietiekoši un vēl mazliet vairāk. Par šādu vēlmi nevar teikt neko sliktu, jo tā liek mums meklēt iespējas to piepildīt, protams, reti to sanāk arī izdarīt.

Bagātības mantošana ir ļoti daudzu sapnis. Cik no mums nav iedomājušies par ziņas saņemšanu, ka kāds bagāts, nezināms radinieks ir mums atstājis mantojumā dažus miljonus? Tas ir kā sapni, kuru cerams sagaidīt piepildāmies, bet apzināmies, ka tā, visdrīzāk, nebūs. Līdz ar to, mēs cenšamies strādāt un nopelnīt šo bagātību paši.

Taču, ja nu tā notiek? Ja nu patiešām mēs saņemam mantojumu un pēkšņi, pavisam negaidīti kļūstam bagāti? Tas var būt labākais notikums mūsu dzīvē, bet var arī būt problēmu, neveiksmju un finansiāla sabrukuma sākums.

Ir ļoti liela atšķirība starp bagātības nopelnīšanu un tās mantošanu. Ja mēs esam nopelnījuši to, kas mums pieder, mēs zinām, cik grūti tas ir nācis. Mēs zinām, cik smagi ir nācies strādāt un cik daudz ir nācies pārciest un upurēt mērķa sasniegšanai. Taču, saņemot mantojumu, tas ir kā laimēt loterijā. Mēs ceram, mēs sapņojam, bet saņemot lielo laimestu, mēs neesam darījuši neko tā iegūšanai. Līdz ar to, mums nav pienācīgas izpratnes un novērtējuma par šo naudu. Atšķirībā no nopelnītā, mēs neesam ieguldījuši sevi šajā pelnīšanas procesā un ir ļoti viegli to visu aizlaist vējā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.