Finanšu padomi, kas būtu jāiemāca bērniem

Mūsu bērni ir mūsu nākotne. Šos vārdu ir dzirdējis ikviens, līdz ar to ir pašsaprotami, ka mums ir jācenšas jau bērnībā ielikt tos pamatus, kuri palīdzēs mūsu bērniem sasniegt vislabāko savā dzīvē. Protams, nauda ir ļoti nozīmīgs faktors šajā ziņā.

Nauda, savā ziņā, valda pār pasauli, par to mēs varam strīdēties, bet tā tas diemžēl ir. Un cilvēki dalās divās kategorijās, tie kas prot ar to apieties un tie kas neprot. Diemžēl, ļoti daudzi no mums neprot apieties ar naudu un mūsu pienākums ir audzināt savus bērnus tā, lai viņiem nenāktos ar šādu problēmu saskarties. Tas ir ļoti grūti, jo, galu galā, katrs esam citādi, bet audzināšana spēlē ļoti lielu lomu tajā, kā bērns pratīs apieties ar naudu.

Ģimenēs kur nauda nav īpaši liela problēma, audzināšana šajā jomā var krietni atšķirties no tā, kā bērns tiek audzināts nabadzīgākās ģimenēs. Bagātāki cilvēki ir nopelnījuši vairāk naudas un viņiem ir pieredze un zināšanas kā to darīt, līdz ar to arī bērnam tiek mācīts ka naudu nopelnīt, kā to iegūt. Pretējā situācijā, lielāks uzsvars, tīri sadzīviski, tiek likts uz to, lai naudu ietaupītu. Uzsvars ir uz smagu darbu un liku tēriņu izskaušanu.

Lai arī katra situācija ir atšķirīga, bērns tomēr saņem vērtīgu informāciju par to, ka rīkoties ar naudu, kā to iegūt, kā to nepazaudēt. Lai kāda būtu situācija, katram bērnam būtu jāiemāca naudas vērtība. Jo, kā lielākā daļa no mums zina, nauda nenāk viegli nevienam. Tāpēc ir svarīgi, lai bērns jau mazotnē apzinās ka rotaļlietas tā vienkārši neparādās mantu kastē. Tas, protams, nenozīmē, ka bērnam ir jāsniedz garas un plašas lekcijas par to, cik grūti naudu ir nopelnīt, bet nevajadzētu pasniegt naudu kā ko pašsaprotamu. Šādā gadījumā var rasties situācija, ka bērns neredz to, ka nauda nav makā maģiskā kārtā, bet tā tur, ir jāieliek un bankomāts tā vienkārši no tās neatsakās.

Kredīts – droši, ja saistības tiek izpildītas laikā

Ņemot vērā izaugsmi un pārmaiņas visās ar cilvēka ikdienas vajadzību īstenošanu saistītajās jomās, arī privātpersonu kreditēšana ir piedzīvojusi acīmredzamas pārmaiņas. Pašlaik arvien lielāku tirgus daļu ieņem nebanku kredītdevēji, kas gan privātpersonām, gan uzņēmumiem piedāvā īstermiņa un ilgtermiņa aizdevumus. Ātrais kredīts ir viens no nebanku kredītdevēju pakalpojumiem, kas pieejams klientiem ar regulāriem apjoma ienākumiem, sākot ar 20 gadu vecumu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.